TURKISHDOG

Husky Sitesine Hoş Geldiniz

AnasayfaKapıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

TEMEL İTAAT EĞİTİMİ

YazarMesaj
crazy_devran
Admin

MesajKonu: TEMEL İTAAT EĞİTİMİ   Paz Mayıs 03, 2009 2:45 pm

[b]YÜRÜ

Tasmalı olarak yanınızda yürümek: Bu eğitimin temel taşıdır. Çünkü köpek sahibini değil de, sahibi köpeği gezdirmelidir. Bu kural çok önemlidir çünkü köpekler ikili yürüyüş ahengini bilmezler ve dağınık yürürler.Bu eğitimde temel amaç sahibi ile köpek gezinti yaparken yürüyüşlerinin ahenk içinde olmasıdır. Köpek sizin dizinizin hizasında yürümelidir. Ne sizden hızlı ve uzak nede sizin gerinizde kalmalıdır.

KAL
Köpeğe 6 aylıkken başladığımız ilk komut (kal)'dır.Bu komutta köpeğiniz ayakta 4 ayağının üstüne durmalıdır. İkinci bir emir gelene kadar köpek bu şekilde duracaktır. Köpeğinizle normal tempoda yürürken (ilerde koşarken)emir verildiği anda duracaktır

OTUR
Köpek sol diz hizanızda yürürken aniden durduğunuzda 1'nci komuttaki gibi düz (kal) pozisyonuna geçmeli.Eğitim yaparken sevgi unsuru ihmal edilmemeli ve tabiki istemediğiniz bir hareket yaparsa anında olumsuz bir tavır sergilenmemelidir

YAT
Bu öğretilen komutları daima ilk başlarda temel eğitim bitene kadar yapmak gerekir.
Köpekler pek yatmayı sevmez,çünkü bu durumda boyutları küçülür ve etrafı pek göremezler. İçgüdüsel olarak daima tetikte olurlar. Her an bir yerlerden karşılarına bir tehlike çıkacakmış gibi davranırlar.
HAYIR
Bu komutu söylediğiniz an da köpek o anda ne yapıyorsa o işi bırakmalıdır, mesela bir pisliği yemeye çalışıyor veya bir kediye saldırmaya hazırlanıyor olabilir.

BOL BOL TEKRAR VE OYUN
[size=18]
Köpeğin eğitiminde çok önemli rol oynar. Köpeğin yaşı ilerledikçe eğitim zorlaşacaktır
http://husky.yetkinforum.net
kilicd

MesajKonu: Geri: TEMEL İTAAT EĞİTİMİ   Paz Mayıs 03, 2009 2:55 pm

Bılgıler ıcın tesekkurler..YAlnız Sibirya kurtları ıcın bu bıraz ugrastırıcı oluyor..Cunku huskyler cok zekı oldukları ıcın onlara bırı emır vermesını sevmıyorlar ..Buyuzdende soz dınlemıyorlar..Smile
crazy_devran
Admin

MesajKonu: Geri: TEMEL İTAAT EĞİTİMİ   Paz Mayıs 03, 2009 2:59 pm

heh doğru kardeşim
http://husky.yetkinforum.net
berkdoru11

MesajKonu: Geri: TEMEL İTAAT EĞİTİMİ   Salı Mayıs 05, 2009 6:31 am

-Saolll:D
crazy_devran
Admin

MesajKonu: Geri: TEMEL İTAAT EĞİTİMİ   Salı Mayıs 05, 2009 5:25 pm

rica ederim